El Ritmo de MaVie 2019.06

03.06.2019 12:59

El Ritmo de MaVie

Multikulturní interaktivní projekt současné hudby ve spojení s tancem

Termín a místo konání premiéry:
29. 6. 2019 Divadlo Ponec Praha

Popis projektu
Projekt “El Ritmo de MaVie” představuje formou současného i tradičního tance ve spojení s živou hudbou okamžiky ze života umělců ze zemí Kuby a Senegalu ve spolupráci s českými umělci.
Místo konání: Divadlo Ponec Praha
Termín konání 29 .6. 2019

V projektu “El Ritmo de Ma Vie”, se jedná především o taneční, hudební a vizuální zpodobnění různých kultur, co mají společného, v čem se odlišují. Důraz bude kladem především na rytmus tance a hudby, který ovlivňuje výrazně pohyb tanečníků. Projekt “El Ritmo da Minha Vie” svým pohybovým slovníkem chce znázorňovat také prolínání a potkávání současného a tradičního tance. Vykreslí kontrast mezi výbuchem energie a pohybovým i hudebním minimalismem. Dotkne se i rasových předsudků a „rasismu naruby“.

Součástí druhé části představení bude zapojení diváků formou tanečního workshopu, který povede tanečník a choreograf Issa Sadio Diatta spolu s doprovodem hudebníků.

Koncept a režie: Monika Rebcová
choreografie projektu, hudební režie a interpretace:
Issa Sadio Diatta a Faly Faye (Senegal), Rafael del Busto a Linda Caridad Fernandez Saez (Kuba),
Hudba: Faly Faye, Issa Sadio Diatta, Zdeněk Pec, Monika Rebcová, Jasmin Peguero,
Tanec: Rafael del Busto a Linda Caridad Fernandez Saez (Kuba), Angela Nwagbo (Angola), Libuše Tsukahara (Japonsko), Karolína Tou Jou a Lucie Škodáková (ČR)
Světelná režie: Filip Šamalík

Go back